Úvod » Zápasy

Dukla Praha 4:2 Baník Sokolov, souhrn + VIDEO

publikováno 23.08.2014

Dukla zvítězila na domácí půdě proti Sokolovu 4:2!

Dukla se ujala vedení po rohovém kopu, kdy si na roh naběhnul Štěpán Studnička a hlavičkou poslal Duklu do vedení. Do konce prvního poločasu padly ještě 3 góly. Po gólu domácího mužstva přišla poměrně rychlá odpověď soupeře a ten indiviuální akcí vyrovnal na 1:1.

Dukla kontrolovala hru, měla častěji balón na noze a šance byly na obou stranách. Do šance se dostal i Vít Tvrdík, který se po akci na levé straně hřiště dostal do zakončení, poprvé brankář vyrazil, míč se dostal zpátky k Vítkovi a ten znovu vystřelil, střela ovšem byla tečována na rohový kop. K rohovému kopu si míč postavil opět Vít Tvrdík a i napodruhé našel Štěpána Studničku a ten hlavou opět vsítil gól! Dukla tak vedla 2:1. Do poločasu se ještě stihnul strefit Vít Tvrdík, když Nikolas Jůza aktivně napadal obránce, obral ho o míč, přihrál právě na Víťu Tvrdíka a ten hlavou skóroval! Dukla tak po poločase vedla 3:1.

V druhé půlce stihl Baník snížit na 2:3 a chvíli to vypadalo, že se bude chystat na závěrečný tlak, ovšem Dukla se nenechala uzavřít na své polovině a naopak pokračovala v útočné aktivitě, čehož před koncem zápasu využil opět Vít Tvrdík a po přihrávce Jakuba Doležala do vápna zvýšil skóre na konečných 4:2 pro Duklu!

Zde vám poskytujeme rozhovor s dnešními vítěznými hráči:

Rozhovor s Nikolasem Jůzou:

Jak se ti dnes hrálo?

Na to, že jsem hrál podruhé na hrotu, tak to byl jeden z nejlepších výkonů, co jsem v Dukle předvedl. Proto mužů říci, že se mi hrálo výborně...

Během zápasu na tebe byl vyvíjen tlak ze strany obránců. Máš radši, když dostáváš více prostoru, nebo když ti soupeř hraje na tělo?

Samozřejmě, že každý fotbalista má radši, když má klid a kolem sebe nikoho z obránců, ale to je fotbal a v něm se ten tlak ze strany obránců prostě projeví, ale jsem rád, protože se tak taky dokážu prosadit a je to lepší pocit, než kdybych kolem sebe pořad nikoho neměl. Takže, ano byl vyvíjen tlak obránců vůči mě...

Ve druhém poločase jsi měl gólovou šanci, když ti Marek Pelc poslal balón na velké vápno a ty jsi ze druhého doteku střílel po zemi k levé tyči, ovšem brankář tvou střelu vyrazil. Jaký dopad má zmařená šance na tvoji psychiku?

Dá se říct, že na moji psychiku to dopad moc nemělo. Brankář to nechytil do rukou a akce pokračovala, tak jsem se musel okamžitě oklepat a hrát dál.

- Děkuji ti za rozhovor a přeji ti hodně štěstí do dalších zápasů!

Rozhovor s Ondřejem Soukupem:

Dnes jsme hráli proti Baníku Sokolov. Jako tým si myslím, že jsme podali velice dobrý výkon. Rozhodně lepší, než minulý týden v Teplicích. Mně osobně se hrálo docela dobře, ze začátku mi přišlápli kotník a tak jsem o poločase střídal.

- Dneska jsi byl dost atakován soupeřem, nedostával jsi tolik prostoru jako obvykle. Hraje se ti dobře pod takovým tlakem?

No tak má to své výhody i nevýhody. Každý hráč má radši, když má více prostoru. Jenže na druhou stranu, když pak na něj zapresuje protihráč, má problémy. Mně osobně napadání moc nevadí, alespoň je lepší šance do brejku, pokud obejdete protihráče.

Do Dukly jsi přišel ze Sparty. Jak se ti tu líbí?

Je to tady lepší! Je tady mnohem lepší atmosféra jak na hřišti, tak v kabině. Není tady na nás moc velký tlak, v porovnání se Spartou, což mi vyhovuje. Zatím se mi tady moc líbí a doufám, že se nám bude dařit.

Díky za rozhovor a přeji ti hodně štěstí v dalších zápasech!